2018-as szakmai beszámoló
Előadó-művészeti szervezetünk alapszabályban rögzített elsődleges célja a tánc-színház művészet terjesztése, népszerűsítése.
Ennek elősegítésére, előadó-művészeti szervezetünk az egyesületen belül működteti a Style and Passion nevű tánccsoport-tehetséggondozó tánciskolát, mellyel a táncművészetet kívánja népszerűsíteni a fiatal korosztály körében.
Társulatunk 2018-as működése során is elsődleges céljának tartotta a Magyar színházkultúra népszerűsítését határainkon belül, és külföldön egyaránt.
Az egész éves működésünk megtervezésénél nagy hangsúlyt fektettünk a kultúrától elzárt közösségeknek elérésére. A kulturális élményekből való részesedés nem könnyű bizonyos társadalmi rétegek számára. A kisebb településeken élők, a hátrányos helyzetű emberek és még nagyon széles körre tehető társadalmi csoportok számára a kistérségi adottságok, vagy szociális körülmények nem mindig engedik meg, hogy éljenek azokkal a jogokkal, kulturális lehetőségekkel, amelyek mindenki számára adottak kellene, hogy legyenek
Szakmai társulatunk 2018-ban
Koltay Gábor – rendező, társulatunk szakmai vezetője
Balázs Béla-díjas rendező, Érdemes Művész
Korcsmáros György – A Brémai muzsikusok c előadásunk rendezője,
Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész
Erdélyi Csilla
A Csillag musical társulatunk Stúdióvezetője 2013-óta
Király Béla
A Style and Passion Dance tánccsoportunk művészeti vezetője és koreográfusa 2010-óta
Egyesületünkkel az elmúlt évben is sok szép eredményt, sikert értünk el, táncosaink és színészeink munkájának és szorgalmának köszönhetően.
Előadásaink és színpadra állított koreográfiáink igyekeztek rávilágítani korunk legnagyobb kihívásaira, az emberi kapcsolatok elsivárosodására, annak aktuális problémáit feszegetve.
Társulatunk növendékeinek nagy inspiráció volt, hogy a legtehetségesebb növendékek részt vehettek nagyszínpadi előadásainkon, mint teljes értékű szereplők.
2018 egyik kiemelt táncelőadása az Óz a nagy varázsló volt.
Koreográfus-rendező: Király Béla
Ezzel párhuzamosan Csillag musical stúdiónk is szép eredményekkel működött, amely 2013 óta Erdélyi Csilla vezetésével, a tánc mellett a színészmesterség és az ének oktatást tűzte zászlajára a fiatal korosztály körében. Több korosztályban immáron 5 éve indítjuk kurzusainkat és képezzük az ifjú tehetségeket ének, tánc, valamint a színész mesterségre.
A másik kiemelt 2018-as premierünk a Brémai muzsikusok -átirat volt, mely témájának középpontjában szintén a barátság, és egymás tiszteletére épülő téma állt.
Rendező: Korcsmáros György – ennek premierje 2018 augusztus 1-én volt a Balatonfüredi szabadtéri színpadon, majd augusztus 19-én a Monostori Erődben, augusztus 25-én pedig a Szarvasi Víziszínházban mutattuk be.
A 2018-ban színpadra állított produkcióinkat összesen 7509 fizetőnéző tekintette meg.
Mindemellett a társadalmi szerepvállalás jegyében, családsegítő és egyéb szociálisan hátrányos helyzetű fiatalokat, családokat támogató szervezeteken keresztül, további 4000 főnek okoztak előadásaink kellemes perceket.
Partner szervezeteink:
Nagycsaládosok Egyesülete
Gyermekjóléti Szolgálat
Összefogás a Jövő Nemzedékéért Oktatási és Kulturális Alapítvány
Máltai Szeretetszolgálat
Külföldi előadásaink
2018- ban A világ legkisebb fővárosa Valletta nyerte el az Európa kulturális fővárosa címet.
Az Európa Kulturális Fővárosa címmel fémjelzett évben több mint 140 projektre és 400 eseményre került sor Máltán.
A rendezvénysorozat a társadalmi határokon és kultúrákon átnyúló kapcsolatok pozitív alakulását volt hivatott segíteni, valamint lehetőséget nyújtott a szereplő produkciók és nemzetek számára, hogy kialakítsák arculatukat, elhelyezzék magukat Európa és a világ kulturális térképén.
Ezen rendezvénysorozaton belül kaptak helyet produkcióink, amely a kultúrák találkozását előtérbe helyezve hangolta össze Havasi Balázs zongoraművész előadását a Málta Koncert Orchestra-val. A koncerten, a magyar zongora virtuóz, telt ház előtt, óriási sikerrel ötvözte a világzene sokszínűségét a klasszikus zene mélységével.
A másik meghívott produkciónk: Stradivarius Concert Show Edvin Marton and Malta Concert Orchestra volt, a St John's Co-Cathedralisban, valamint Pjazza Teatru Rjal -ban
Hisszük, hogy a családon kívül töltött időben, a gyermekeket számos hatás, inger éri, életkorukból adódóan nem minden esetben tudják ezeket megfelelően feldolgozni. Ezt a folyamatot felerősíti a kommunikációs hordozók rohamos fejlődése, mint a média, közösségi média.
Olyan helyzetekkel, életmódokkal, viselkedésmintákkal, példákkal, találkoznak, amelyeknek helyes értelmezésében kulcs szerepe van a családnak, és annak a közösségi térnek, ahol tartózkodnak.
Igyekszünk előadásainkkal és az általunk felügyelt közösségi terekben elősegíteni helyes értékrendjük kialakítását, a tisztességes felnőtté válás alapértékeinek megismertetését.
Úgy gondoljuk, hogy ehhez a 2018-as évben is hozzá tudtunk tenni a színház és a tánckultúra eszközeivel.